Agia Napa

Velmi oblíbené a známé letovisko Agia Napa leží v jihovýchodní části Kypru. Původně bylo toto letovisko pouze malou rybářskou vesničkou, ale postupem času došlo k jeho přebudování do současné podoby. Dnes je Agia Napa letoviskem, které navštěvují každým rokem tisícovky lidí. Jedním z hlavních magnetů střediska Agia Napa je pochopitelně pobřeží lemované krásnými plážemi. Těch se v Agia Napa nachází hned několik. Jejich povrch je z drtivé většiny písčitý.

Nevšední dovolená v Agia Napa jen pro vás.

Jednou z nejznámějších pláží v celém letovisku je Nissi. Leží přibližně nějaké 3 kilometry od centra letoviska. Je mnohými považována za optimální místo, kde se dá relaxovat po prohýřené noci v samotném letovisku. Slovo Nissi je Řeky často překládáno jako malý ostrov, nicméně ve skutečnosti se jedná o poměrně dlouhou písečnou pláž, kterou omývá křišťálově čistá voda. Výhodou je také ta skutečnost, že je Nissi chráněna skoro ze všech stran skalami, takže zde tolik nefouká. Stejně jako i na většině ostatních pláží i v Nissi mají návštěvníci velké možnosti pěstování různých vodních sportů. Vyzkoušet si tady mimo potápění, šnorchlování a vodní lyže mohou turisté také třeba paraglidingu. Agia Napa je především místem večerní a noční zábavy. Pro návštěvníky jsou zde připraveny bary, restaurace, diskotéky a další noční podniky, v nichž se dá vydržet až do rána. Mimo noční bujaré veselí ale Agia Napa nabízí také klidná místa, kde se dá nerušeně odpočívat. Stačí pouze vyrazit mimo centrum tohoto letoviska.

Agia Napa nabízí úžasnou historii

Agia Napa - to jsou také historické památky. Není problém si ráno pře koupáním anebo večer vyrazit na procházku do některých historických lokalit, mezi které patří archeologická naleziště anebo některý z klášterů. Tak třeba takový klášter Ayia Napa vznikl již v roce 1530, kdy jej vystavěli Benátčané. Postaven byl v úplném centru letoviska a poznáte jej také podle toho, že je ze všech stran obklopen hradbami. Za vstup se nemusí platit, a pokud je turistům opravdové horko, mohou se osvěžit v kašně na menším nádvoří. Agia Napa skýtá velké možnosti pro lidi, kteří chtějí dovézt z dovolené nějaký typický suvenýr. Nejčastěji se z Kypru vozí rukodělné předměty v čele s keramikou.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist