Doprava po Kypru

Na Kypru se lze přepravovat hned několika možnými způsoby.

Pronajměte si vlastní vůz

Ten první představuje logicky pronájem vlastního automobilu. Půjčoven se na ostrově nachází velké množství, a to jak těch opravdu kvalitních značkových, tak i obyčejných. Vybrat si mohou turisté z mnoha různých modelů automobilů. Vozový park je na Kypru velmi bohatý. K tomu, aby vám bylo půjčeno auto a abyste mohli vlastně vůbec brázdit silnice na Kypru, potřebujete jak řidičský průkaz opravňující vás k řízení motorových vozidel na území České republiky, tak i řidičské oprávnění mezinárodní.

Využijte dálniční síť na Kypru

Půjčení automobilu je provázeno také tím, že v ceně půjčovného máte zahrnuto také pojištění a spoluúčast. Další informace se týkají dálniční sítě na Kypru. Ta je poměrně hodně rozvětvená a její technický stav je vyhovující. Po dálnicích se dostanou turisté zejména do velkých měst, která tato dálnice spojuje. Jsou jimi Larnaka, Nikósie a Limassol. Za využívání dálnic nebudete muset platit! Půjčit si můžete klidně obyčejné auto, nicméně na ostrov Akamas je dobré půjčit si automobil s pohonem na všechna čtyři kola.

Na Kypru se jezdí vlevo

Co se týká pravidel silničního provozu, tak asi nejdůležitější je říct, že se na Kypru jezdí vlevo. Benzinových stanic je zde dostatek, nicméně může se stát, že v některých odlehlejších místech bude jejich otevírací doba značně zredukována.

Autobusová doprava na Kypru

Hromadná autobusová doprava za dopravou automobilem značně pokulhává. Většina kyperských rodin má vlastní automobil, takže vlastně i využití hromadné dopravy zůstává do značné míry na turistech. Poměrně pravidelně a často jezdí autobusy v období letní sezony, v zimě je tomu jinak. Mluvíme ovšem o pracovních dnech. V těch lze využít autobusů od rána až po zhruba šestou hodinu večerní. O víkendech končí většina spojů již ve dvě hodiny odpoledne. Ceny autobusů nejsou nijak přemrštěné, nicméně autobusy městské hromadné dopravy vyjdou nepoměrně levněji než dálkové spoje. Cestování autobusem není rozhodně takové, jaké by si mnohý člověk představoval, proto je mnohem lepší objevovat Kypr v půjčeném automobilu.

Taxislužba na Kypru

Taxislužba na Kypru funguje na dvou frontách. Tu první tvoří takzvaná svěrná taxi, která jsou levnější a tu druhou představují soukromé taxíky. Železniční síť na ostrově neexistuje. Určitou možnost také skýtají trajekty a lodní doprava, ale většinou je jí využíváno pouze jako turistické atrakce.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist