Kypr a jeho počasí

Kyperské klima je pro obyvatele střední Evropy naprosto příjemné a člověk se tady bude cítit dobře prakticky v každou roční dobu. Podnebí je charakterizováno jako středomořské až subtropické. Kypr se vyznačuje také velmi čistým ovzduším, možná jedním z nejčistších v celé Evropě. Ostrov bývá také označován jako Ostrov slunce, jelikož to zde svítí prakticky 11 hodin denně, a to od dubna až do srpna.

Na Kypru si užijete sluníčko dosytosti

Středomořské podnebí je typické hlavně dlouhým teplým létem a poměrně krátkou, leč velmi mírnou zimou. Na otázku, kdy navštívit tuto zajímavou zemi, se skýtá jednoznačná odpověď. Záleží velmi na tom, co chtějí turisté na tomto ostrově dělat.

Na jaře se navštěvují především památky na Kypru

Jestliže se lidé vydají na Kypr v jarním období, tak tomu tak bude hlavně proto, že se chtějí porozhlédnout po pamětihodnostech, kterých tento ostrov nabízí velkou spoustu. Ideálními měsíci jsou zejména květen a počátek června. Právě tehdy se teplota vzduchu pohybuje mezi velmi příjemnými 12 až 20 stupni Celsia, přičemž počátkem června se již může mnohdy vyšplhat i výše. Teplota moře dosahuje na nějakých 22 stupňů Celsia. Koupat se sice ještě mnohdy nedá, ale to rozhodně ani turisté, kteří sem na jaře přijíždějí, nečekají. Noční teploty v tomto období nespadnou pod 10 stupňů Celsia. Před sezonou také ceny nešplhají tak vysoko, takže zde lze využít poměrně zajímavých slev.

Hlavní sezóna začíná v létě

Hlavním magnetem Kypru je pochopitelně letní období, které zde trvá prakticky až do konce pozdního podzimu. Samotné léto na Kypru je horké a slunce svítí prakticky po celé dny. Úplně nejtepleji je logicky v měsících červenci a srpnu. Teplota vzduchu v těchto měsících se pohybuje klidně i mezi 40 až 45 stupni Celsia. Léto na Kypru je poměrně suché a se srážkami se setkáte pouze minimálně. I noční teploty v létě jsou poměrně vysoké, a to až mezi 20 a 25 stupni Celsia. Teplota moře se zastaví na 28 stupních Celsia, což je teplota, která mnohdy ani člověka neosvěží. V létě je ideální na Kypru trávit čas u moře, jelikož na prohlídku památek je docela velké horko.

Podzimní období již nabízí teploty nižší, nicméně koupání v moři stále nasvědčují. Jeho teplota také klesá, ale ke koupání je stále ještě ideální.

Zima na Kypru je poměrně mírná, přičemž teploty se v tomto ročním období pohybují v průměru kolem 16 stupňů Celsia. V pohoří Troodos se dokonce v zimním období nachází i vrstva sněhu, čehož lze využít, jelikož tady bylo zbudováno několik sjezdových tratí. I déšť je v zimě celkem ojedinělý.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist