Pafos

V jihozápadním cípu ostrova Kypr se nachází krásné městečko s malebným přístavem, který je omýván vodami Středozemního moře. Pafos je místem, které je opředeno hned několika legendami v čele s tou, která říká, že se na tomto ostrově narodila sama bohyně krásy a početí Afrodíté. Narodila se údajně přímo na pláží Petra tou Ramiou, kam dle pověsti dolétly genitálie Urana. Neskutečnou krasavici z nich pak vytvořila samotná pěna. Pafos každým rokem uvítá velké množství návštěvníků, nicméně i tak si zachovává svůj malebný charakter. Okolo něj lze spatřit krásné tradiční vesničky, banánové plantáže a vinice.

Objednejte si příjemnou dovolenou ve městě Pafos.

Pafos se honosí velmi bohatou historií, jelikož jeho původ je datován již někam do 4. století před naším letopočtem. V okolí tohoto letoviska se nachází několik archeologických nalezišť jako je třeba Nea Pafos, dále také horské katakomby a v neposlední řadě i kláštery, benátské pevnosti a řada muzeí. Pafos a jeho okolí byl dokonce zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Pafos pro vás přichystá spoustu příjemných překvapení.

Kam tedy v Pafosu? Letovisko láká především naprosto jedinečnými plážemi. Těch se tady nachází hned několik, přičemž jejich povrch je jak písčitý, tak i kamenitý. Asi nejoblíbenější plážovou lokalitou je Korálová zátoka. Ta je dlouhá několik kilometrů a vyznačuje se velmi jemným pískem. Voda, která omývá břehy Pafosu, je nádherně čistá a nabízí kromě koupání také možnosti potápění a šnorchlování. Není problém si také půjčit vybavení a užívat si dalších různých vodních sportů. V Pafosu byla také vystavěna řada taveren a restaurací, kde se dají ochutnat třeba místní speciality uvařené přímo ze zdejších čerstvých surovin. Návštěvníci mohou využít i služeb obchodů, kde se dají koupit jak věci denní potřeby, tak i suvenýry.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist