Protaras

Protaras je pravděpodobně nejznámějším resortem na celém Kypru. Jedná se o rušné letovisko nacházející se ve východním cípu ostrova. Protaras vyhledávají zejména rodiny s dětmi, které se zde mohou bez problémů koupat, jelikož podmínky pro ně jsou v Protarasu doslova ideální. Na březích není nijak velká hloubka, takže koupání je pro nejmenší naprosto bezpečné a rodiče budou mít o dětech přehled. Celé pobřeží je také lemováno řadou ubytovacích kapacit, takže pohodlnost turistům nemusí vůbec vadit.

Vychutnejte si Protaras na svém last minute dovolené.

Velkým lákadlem Protarasu je především čistota vody. Najít zde lze jak velké pláže, tak i menší zátoky, na kterých si mohou turisté najít i romantická místa. Co se týká vyžití na jednotlivých plážích, tak k dispozici je pochopitelně vybavení pro všechny možné vodní sporty, a to jak ty adrenalinové, tak i klasické. Jednou z nejznámějších pláží v Protarasu je bezesporu Pláž pod fíkovníkem. Jméno této pláže vzniklo dle místní legendy, dle které zde byl přivezen fíkovník dobyvateli již v 17. století. Povrch pláže tvoří krásný jemný písek, jenž je vhodný jak ke zdravým procházkám, tak i pro děti. Modrá vlajka charakterizující čistotu moře je takřka samozřejmostí. Kousek od břehů této pláže leží také menší ostrůvek, který je ale pokryt poměrně ostrými kameny, takže je na něj lepší se vydat v botách do vody.

Protaras a skvělá zábava jdou k sobě.

Protaras dává také velké možnosti, co se týče zábavy mimo mořskou hladinu. Zajít si mohou turisté klidně na golf anebo se vydat za koňmi. Protaras také nabízí velké množství značených turistických tras a možnosti cyklovýletů. K dispozici je i národní park a mnohá archeologická naleziště. Protaras je pro mnohé lidi také synonymem pro bujarý večerní život, který se mnohdy protahuje až do brzkých ranních hodin. Celé letovisko je lemováno také řadou restaurací a taveren, v nichž si lze dát jak místní speciality, tak i jídla z kontinentální a národní kuchyně. Není problém ale navštívit třeba takové místní rybářské taverny, kde jsou k dispozici mořské speciality, ovčí mléko anebo tradiční kozí sýr. Nedaleko tohoto letoviska se nachází také turistické centrum Agia Napa, kde jsou možnosti nákupů ještě větší.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 27°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.35 CZK

USDUSD = 21.45 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist